Teadaanne
jalgpall

Mis on kihlveokontor ja kuidas online kihlveokontorid töötavad?

Mis on kihlveokontor ja kuidas online kihlveokontorid töötavad?

Lihtne seletus kihlveokontorite kohta

Me mõistame, et mitte iga meie veebisaidi külastaja pole elukutseline mängur, kes otsib võimalust teha suuri panuseid ja jälgib tähelepanelikult marginaale. Paljud otsustavad teha panuseid internetis uudishimust või selleks, et saada paremaid koefitsiente, kui pakuvad peatänava kihlveokontorid, sellest ärist tegelikult kuigi palju teadmata. Juhuks, kui otsid vastust küsimusele, mis siis ikkagi on ”kihlveokontor” , oleme kokku pannud vastava informatsiooni lihtsal ja kergestimõistetaval kujul.

Kõigepealt vaatame, mis on kihlveokontor ja kuidas kihlveokontorid raha teenivad. Kihlveokontor, on lihtsalt firma, mis võtab vastu panuseid erinevatele sündmustele. Panustatakse sellele, kas mingi kindel sündmus leiab aset või mitte, ja kihlveokontorite kliendid võivad valida, kas panustada ühele või teisele lõpptulemusele. Enamasti on kihlveokontori poolt pakutavad panustamisvõimalused seotud spordisündmuste või hobuste võiduajamisega, kuigi seoses interneti suure populaarsuse ja kiire infovahendusega võtavad kihlveokontorid tänapäeval vastu panuseid peaaegu kõige peale – presidendivalimistest telekonkurssideni.

Kihlveokontori kliendi poolt tehtavad panused põhinevad etteantud koefitsientidel ja võitja poolt saadav tulu sõltub samuti selle konkreetse panuse jaoks pakutavatest koefitsientidest. Näiteks võib kihlveokontor pakkuda Meeskonna A võiduvõimaluseks 2/1 (kaks ühele)  ja Meeskonna B võiduvõimaluseks 5/1 (viis ühele). 2/1 ja 5/1 on koefitsiendid ning mänguritel on võimalik teha panuseid ühele või teisele tulemusele. Kui panustasid Meeskonna B võidule ja nad võidavad, maksab kihlveokontor sulle tagasi 5-kordse panusesumma. Kui sa ei tunne kihlveokontorite poolt pakutavate kihlveokoefitsientide rakendamise põhimõtteid, siis loe meie juhendit selle kohta, kuidas koefitsiendid töötavad.

Nüüd kerkib aga küsimus – kuidas kihlveokontorid raha teenivad? Enamus inimesi on valearvamusel, et kihlveokontorid teenivad raha, kui inimesed oma panused kaotavad ja kaotavad raha, kui mängurid oma kihlveod võidavad. Kuigi see võib vahel nii olla, ei teeni kihlveokontorid, kui nende töö on hästi korraldatud, oma raha sel moel. Kihlveokontorite peamiseks tuluallikaks on vahendustasu, mis on ka teise nimega “vig”. Seda võib vaadelda kui väikest tasu, mida kihlveokontor võtab iga panuse pealt. Kihlveokontor keskendub mitte sellele, et oleks palju kaotajaid (kuigi ka see võib aidata teenida), vaid sellele, et mõlemale poole tehtaks suhteliselt võrdne arv panuseid ja võtta siis koefitsientide pealt vig`i kujul väikest tasu.

Asja selgitamiseks vaatame näidet. Ütleme, et kihlveokontor pakub võimalust panustada mündiviskamise tulemustele. Kulli väljatuleku võimalus on 50-50. Kihlveokontori ülesandeks on nüüd saavutada, et nii „kulli“ kui „kirja“ peale panustataks võrdne hulk raha, ütleme, et 10 inimest panustavad igaüks 1 euro „kullile“ ja 5 inimest panustavad igaüks 2 eurot „kirjale“. Lõpptulemusest sõltumata kihlveokontor raha ei kaota, kuna kihlveo mõlemal poolel on rahahulk võrdne. Kuidas siis kihlveokontor sellelt kihlveolt teenib? Lihtsasti – ta alandab koefitsiente, pakkudes „kulli“ ja „kirja“ jaoks 2,00 asemel ainult 1,90. Eeldades, et välja tuleb „kull“, on sellele panustajad kokku panustanud 10 eurot, kuid neile makstakse välja kokku 19 eurot, kihlveokontor paneb aga taskusse 1 euro, mis jääb üle rahast, mille käisid välja ”kirjale” panustanud ja kaotanud mängurid.

Nagu võib näha, kaotatakse ja võidetakse selle kihlveoga võrdne hulk raha, kuid kuna kihlveokontor alandab koefitsiente, teenib ta sellest hoolimata. Kuidas tagab aga kihlveokontor selle, et kihlveo mõlemad pooled panustaks võrdse rahahulga? Seda tehakse samuti koefitsientide kaudu. Oled sageli näinud, kuidas koefitsiendid spordisündmuse käigus muutuvad. Seda teevad kihlveokontorid, et ergutada inimesi panustama ühele või teisele tulemusele, kõik selleks, et kihlveo mõlemal poolel oleks sama hulk raha. Kui eelneva näite juurde tagasi tulla – mis teha siis, kui rohkem inimesi on panustanud „kullile“, kui „kirjale“? Sellisel juhul muudab kihlveokontor eelistatult „kirja“ koefitsienti, ütleme, pakkudes kirjale koefitisienti 2,10 ja kullile ainult 1,70. Matemaatika aluseid teades mõistavad inimesed, et võiduvõimalus on 50-50, kuid „kirja“ puhul on võit palju suurem, seega hakkab loomulikult rohkem inimesi „kirjale“ panuseid tegema, kuni kihlveo mõlemal poolel olev rahasumma võrdsustub, misjärel naaseb kihlveokontor koefitsiendi 1,90 juurde nii kulli kui kirja jaoks. Muidugi on see äärmiselt lihtsustatud versioon sellest, kuidas kihlveokontor koefitsiente muudab ja raha teenib, kuid aluspõhimõte on sama, ainult matemaatika on palju keerulisem.

Niisiis, nüüd, kus sa tead, mis on kihlveokontor ja kuidas kihlveokontorid raha teenivad, räägime online kihlveokontoritest. Mis teeb need niivõrd erinevateks tavapärastest kihlveokontoritest? Tegelikult mitte miski muu, kui asjaolu, et nüüd saavad inimesed teha panuseid interneti kaudu, selle asemel, et jalutada kohalikku kihlveokontorisse. Internetipõhised kihlveokontorid töötavad samamoodi kui tavalised, kuid neil on palju rohkem kliente, kuna kihlvedudes saavad osaleda inimesed üle kogu maailma, mitte ainult kohalikud elanikud. Seetõttu on internetipõhiste kihlveokontorite koefitsiendid tunduvalt paremad, panustamisvõimalused (asjad, mille peale saab panuseid teha) on palju laiemad ja mänguritel on kergem panuseid teha – kas otse kodust või nutitelefoni kasutades, kuna praegu koguvad arenenud riikides populaarsust mobiili teel panuseid vastuvõtvad kihlveokontorid. Ainsaks, kuigi suureks, probleemiks internetipõhiste kihlveokontorite puhul on turvalisus. Kuna internetipõhise kihlveokontori näol on tegemist lihtsalt panuseid vastuvõtva veebisaidiga, võib tegelikult iga kihlveotarkvara valdaja luua kihlveosaidi ja vastu võtta panuseid inimestelt üle kogu maailma. Kuidas tagada enda turvalisus – et sulle raha makstaks ja sinu isikuandmeid ei müüdaks mõnele turundusfirmale? Meie kodulehel loetletud kihlveokontorid on kõik litsenseeritud ja alluvad oma jurisdiktsioonides spordikihlvedude korraldamiseks kehtestatud reeglitele. Nii võid kindel olla, et saad panustada ainult läbi turvaliste kihlveokontorite. Ära lange sellesse lõksu, et liitud lihtsalt esimese online kihlveokontoriga, kellel on soodne pakkumine uutele liitujatele, selle asemel, et valida parimate ettevõtete seast.