Teadaanne

EURO 2016 panustamise raport: Mida sa peaks Rootsi kohta teadma

EURO 2016 panustamise raport: Mida sa peaks Rootsi kohta teadma

euro2016-ibrahimovich

Kas Zlatan suudab oma riigi võidule viia?

Rootsi esindab kõige keerulisemat Euroopa Meistrivõistlustel osapoolt ning sellepärasti võivad nad igale vastasele probleeme tekitada.

Inglismaa fännid teavad isegi liigagi hästi, milleks Rootsi võimeline on, kui hakkame mõtlema mõned aastad tagasi tänu Zlatanile saavutatud 4-0 võidule. Sellest hoolimata oli Rootsi kvalifikatsioonivoorus üsna tagasihoidlik, saades vaid 5 võitu 10 mängust ning lõpetades kolmandana Venemaa ja Austria järel.

Kuigi Erik Hamren-i mehed lükkasid play-offides Taani alistamiseks teise käigu sisse ning asusid Prantsusmaa vastu noorena ent kogenuna.

Teil tuleb kindlasti arvestada alljärgnevat:

Ohtlik mees – Zlatan Ibrahimovic

Siin pole mitte mingisuguseid võistlesmise küsimusi. Kaheksa võiduga grupivoorus ning kolme üliolulise väravaga Taani vastu karmis play-offis oli Zlatan Ibrahimovic-i panus Rootsi võistkonnale meeletu. Nautides oma vaieldamatult parimat hooaega PSG-ga, ohustab selle suve finaalidesse mitte pääsemine Zlatan-i aega suurel areenil liiga vara. Kuid fännid saavad veel ühe suve nautida seda pikka pidu, mis kaasneb millegi maagilise loomisega. Tõenäoliselt Belgia, Itaalia ning Iirimaa kaitsed ei oota seda just suurima innuga. Zlatan on võimeline skoorima ka 34-aastaselt ning ükskõik millisest kohast väljakul.

Oscar Lewicki radari all

Oscar Hiljemark-iga oli Malmö Lewicki eelmise aasta Rootsi U21 Euroopa Meistrivõistluste alustalaks ning tänu sellele pääses ta Kim Kallstrom-i kõrvale poolkaitsesse veteranide meeskonda. Endise Bayern Munch-i noormees mängis igat mänguminutit oma riigi play-offis ning see viis nad võidule. Kui mehel õnnestub ka suvel oma oskuseid näidata, võib tegu olla potentsiaalse mängija ülekandmisega. Olles ülimalt edukas rünnakute lõhkuja, on 23-aastasel ülimalt suur potentsiaal saada üheks rootsi staariks Prantsusmaal.

Lüli – Kim Kallstrom

33-aastane Kim Kallstrom peab sel suvel mängu panema kõik oma oskused, sest tema meeskonnas on mõned 25-aastased tulevikulootused. Olles mänginud rohkem kui 125 rahvusvahelises mängus, endine Lyon-i mees on Rootsi üheks andekaimaks mängijaks ning pole kaotanud oma talenti. Kuna tegu on ässapaariga, tuleb Zlatan-ile võimaluse andmiseks Kallstromil kõik mängu panna.

Võimalused

Rootsi võidušanšid sel suvel on vaid 50/1 kuid tänu sellele, et nende meeskonnas on Zlatan, on kõik veel täiesti võimalik. Vastase alistamiseks on tohutult palju erinevaid võimalusi ning rootslastel tuleb parandada oma ajalugu, sest seda vaadates näeme, et meeskond on väljunud grupivoorudest kolmel korral neljast turniirist. 5/1 võimalus E-grupis võita võib osutuda üsna populaarseks selles kvartetis samal ajal kui 3/5 võidulootus Zlataniga võib jääda staari viimaseks mänguks oma karjääri jooksul.