Teadaanne
jekaterinburgi-areena

Jekaterinburgi Areena – 2018 Jalgpalli MM

Jekaterinburgi Areena – 2018 Jalgpalli MM

Mahutavus: 35,696

Valmis: Detsember 2017 (oodatav renoveering – vanem osa staadiumist ehitati algselt 1957 a.)

Maksuvus: $215m

Asukoht: Jekaterinburg

Venemaa 2018 mängud:

  • Egiptus v Uruguai, 15 Juuni;
  • Prantsusmaa v Peruu, 21 Juuni;
  • Jaapan v Senegal, 24 Juuni;
  • Mehhiko v Rootsi, 27 Juuni.

Ajalooline taust

Venemaal Uurali mägede jalamil, Isseti jõe kaldal asub Jekaterinburgi linn, mis on elanike arvult Venemaa neljas linn. Suuruselt on Jekaterinburg umbes 486 m2 suur, ehk teisisõnu võtab linnas ringi reisimine üsna palju aega.

Asudes Luzhniki staadiumist üle 1000km eemal, on vana Kesk Staadium  Jekaterinburgis läbinud täieliku renovatsiooni, et pidada seal FIFA Maailmameistri Võistluste mänge. Staadium on aasta noorem riiklikust staadiumist, olles ehitatud 1957. aastal. Samuti oli Jekatrerinburgi Areena koduks Nõukogude liiga Uralmashidele – kes on täna teatud kui FC Uural. Tõelised rahvusvahelise jalgpalli matšid on siin veel pidamata, kuigi Venemaa noorte liigat on sealt kolmel korral läbi käinud. Kõige hiljutisem tähelepanu pälvinud maailma mastaabi tähtsusega sündmus võttis aset aastal 1959, kui Jekaterinburgi Areenal peeti Maailma Kiiruisutamise Meistrivõistlusi.

Põhiline vaatamisväärsus

Uus staadium on kõrgem kui tema eelkäijad, kui siiski on ehitise juures säilitatud vanamoodne fassaad – mis nagu Luzhnikilgi, on omaette kunstilise hõnguga. Kuid kõige tähelepanuväärseim vaatepilt on väravate taga asuvad ajutised istekohtade lisad, mis on ehitatud staadiumi välisele põhistruktuurile.

Selline veider vaatepilt pälvis muidugi ka laialdase meedia huvi ning ka naeruvääristamise, möödunud oktoobris.

Jekaterinburgi-areena-fifa-2018

Muid huvitavaid fakte? 

Lõpiliku disaini püstiamine võttis algsest arvatumalt rohkem aega, seda sellepärast, et eesmärgiks oli säilitada juba eelnevalt ehitatud staadiumi fassaad. Ka algasid ehitamisetööd sellepärast plaanitumalt hiljem. Lahendus, milleni jõuti, on omamoodi ektsentriline, kuid FIFA on rõhutanud, et eelnevalt mainitud ajutised istekohatade alused olid kõige odavamad ning samas praktilised, et mahutada eeldatavad 35000 staadiumi külastajat. Siin peame mainima, et kui te juhtute Jekaterinburgi Areenat külastama, võtke kindlasti binokkel kaasa.

Pärandus

Ajutised alused võtakse peale FIFA Meistrivõistlusi maha ning areena mahutavus jäetakse 23000 ringi, mis on üsnagi sobiv FC Urali mängudeks. Nad jätkavad Jekaterinburgi Areenal mängimist peale 2018. aasta FIFA Maailmameistrivõistlusi ning antud  seisuga asuvad nad Venemaa Preemium Liigaga sama laua taga.