Teadaanne
preemium-liiga

Juhend panustamiseks Inglismaa Premier League mängudele

Juhend panustamiseks Inglismaa Premier League mängudele

Inglismaa Premier League on kahtlemata üks maailma prestiižikamaid jalgpalliliigasid. Ja kuna prestiiž tõmbab ligi kihlvedusid on see ka suurima kihlveoturuga liiga. Käesolevas juhendis võtame me kokku mõned huvitavad vihjed ja soovitused, mis võivad osutuda üsna kasulikeks nendele, kes püüavad sellel keerulisel turul väärtust leida.

Praktiliselt igaüks, fännidest ja harrastuspanustajatest professionaalideni, püüab leida eelist Premier League turgudel, kuid tõde on selles, et sellel konkreetsel alal on kihlveokontorite üle võitu saavutada äärmiselt raske.

Panustamine tippmeeskondadele

Inglismaa Premier League on tuntud tippmeeskondade domineerimise poolest, kelle hulka kuuluvad Manchester United, Chelsea, Arsenal ja Manchester City. Aga tõsi on ka see, et panustamine nende nelja meeskonna kindlale võidule igas üksikus mängus pole kindlasti võidustrateegia, eriti kui teha oma panuseid hiljem – siis, kui publiku survel on koefitsient juba alandatud ja ilmselgelt pole praktiliselt mingit väärtust alles jäänud.

Veelgi enam, mõnikord võib koefitsient tunduda paljudele juhupanustajatele vägagi ahvatlevana, kuid selle taga võib olla midagi enamat sellest, mida näeb suurem osa turust. Näiteks sobib hästi Norwichi ja Manchester Unitedi kohtumine hooaja 2012/2013 alguses. Tuhanded mitte midagi kahtlustavad mängurid panustasid kuhjade viisi raha Manchester Unitedi võidule koefitsiendiga umbes 1.57, kuid pidid päeva lõpuks pettuma. Väga oluliseks reegliks on, et selliste ebaharilike juhtumite suhtes ning üldse kindlatele favoriitidele panustamisel tuleb olla äärmiselt ettevaatlik.

Väärtuse leidmine meeskondades, kes pole favoriidiseisuses

Teiselt poolt tundub, et palju rohkem väärtust võib leida, pöörates tähelepanu tagasihoidlikele matšidele keskpärasemate meeskondade vahel. Suuremad turuosalised ei pööra sellistele mängudele nii palju tähelepanu ja panustajad, kes on valmis kulutama jõudu hoolikale analüüsile, võivad nendelt sageli head kasumit lõigata.

Inglismaa Premier League on eriline turniiritabeli keskosa meeskondade äärmise tasavägisuse poolest. Paljude riikide liigades mängivad mõned nõrgad meeskonnad, keda ikka ja jälle ootab ees väljalangemine. Sellist selget vahet ei saa aga sisse teha Premier League’s, kus isegi sellised meeskonnad, nagu ülalmainitud Norwich, võivad aeg-ajalt võita sellist meeskonda, nagu Manchester United. Ja mõelge ka sellele, milliseid raskusi on tulnud ületada Chelseal, et murda selliste meeskondade, nagu Fulham ja Swansea, vastupanu.

Samuti tuleb mainida, et liiga on suur ja viimastes voorudes pole paljudel meeskondadel enam praktiliselt midagi mängus. Siiski ei kehti teistes liigades mõnikord vaadeldav tendents, et sellised meeskonnad pole mängu tulemusest eriti huvitatud, Inglismaa Premier League puhul. See on tõesti liiga, kus iga matš on oluline isegi vähem rikaste meeskondade jaoks.

Häälestus ja koosseisu rotatsioon

Inglismaa Premier League puhul on olulisteks teguriteks ka meeskondade häälestus ja koosseisude rotatsioon. Siin on need palju olulisemad, kui teistes liigades. Asi on selles, et Inglise meeskondadel on väga tihe mängugraafik – lisaks liigamängudele osalevad kõik meeskonnad mitmetel riigisisestel karikavõistlustel ning paljud ka Meistrite Liigas või Euroopa Liigas. Seetõttu tuleb meeskondade juhtidel sellise graafikuga toimetulekuks sageli koosseisu roteerida, mis võib tihti viia ootamatute tulemusteni.

Mis puudutab häälestust, siis on oluline teada, kui motiveeritud on meeskond mingil kindlal võistlusel osaledes. Tavaliselt on prioriteediks põhiliiga ning isegi sellised meeskonnad, nagu Manchester City, kalduvad esinema alla oma võimete väiksema kuulsuse oreooliga ümbritsetud võistlustel, nagu riigisisesed karikavõistlused ja Euroopa Liiga.

Lõpetuseks

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et Inglismaa Premier League’ga seoses on peaaegu võimatu selget suundumust leida. Kõik meeskonnad on väga hästi organiseeritud ja ükski neist ei saa täielikult oma positsiooni tugevuses kindel olla.

Ühelt poolt saab igaüks igat matši otseülekandes vaadata – teiselt poolt ei leia sa kunagi eksklusiivset informatsiooni. Sa pead ise otsustama, kas see sobib sulle või mitte. Eelised on ilmsed – piirangute puudumine, palju erinevaid kihlveoturge ja kõrge prestiiž panustajate seas.

 

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …