Teadaanne
kaliningraadi-staadium

Kaliningraadi Staadium – 2018 Jalgpalli MM

Kaliningraadi Staadium

Mahutavus: 35 212

Valmis: Detsember 2017 (arvatavalt)

Maksuvus: $300m

Asukoht: Kaliningrad

Transpordi võimalused: Lennujaamast saab Kaliningradi südalinna rongiga autobussijaamani, kust viib reisijaid edasi buss otse Kaliningradi Staadiumini.

Mängitavad mängud FIFA 2018 Venemaal:

  • Horvaatia v Nigeeria, 16 Juuni;
  • Serbia v Šveits, 22 Juuni;
  • Hispaania v Maroko, 25 Juuni;
  • Inglismaa v Belgia, 28 Juuni.

kaliningraadi_areena

Ajaloo õppetund

See täiesti uus ehitis, mis on rajatud Venemaa eraldatud alale ning asetseb Poola ja Leedu vahel, pakub vaatamiseks muljetavaldavat staadioni, mille kontseptsioon põhineb algselt Alliansi Areena ehitusele.

See asub Oktjabõrski saarel, jäädes kesklinnast ida poole ning on ümbritsetud maalilise maastikuga, mis oli juba aastaid tegelikult lihtsalt lage tühermaa – seda siis kuniks selle staadiumi projektiga algust tehti.

Põhiline vaatamisväärsus

Staadiumi asukoht on arvatavasti Kaliningraadi üks kõige ilusamaid ja kaasakiskuvamaid faktoreid. Kuigi Kaliningraadi Staadium ei ole silmale just küll kõige ilusam vaatamiseks, siis disaini mõttes on staadium siiski üsna praktiline. Ehitustööd väljaspool Kaliningradi staadionit kestavad veel mõnda aega.

See osa Kaliningradist on tihti osutunud keeruliseks asukohaks enamasti seetõttu, et märgalal kasvav rohi ei moodusta põhilistele struktuuridele just kõige tugevamat alust. Algne ja rohkem ambitsioonikas staadiumi disain hõlmas endas suuremat rahva mahutavust ning ka tagasi-tõmbuvat katust. Kahjuks muutis neid plaane finantsiline olukord, sest firma, mis algse ehitise joonised tegi, läks nelja aasta eest pankrotti.

See tähendas, et isegi maad ei kaevatud ehituse jaoks lahti kuniks lihtsama projekti loomiseni 2015. aasta septembris. Kuid kõigest sellest hoolimata on Kaliningrad FIFA 2018 MM-iks valmis.

Pärandus

Staadiumi mahutavus jääb arvatavasti umbes 25000 koha vahele ning peale 2018 FIFA MM-i peetakse seal kohalikke mänge. Kajuks võib Kaliningradi staadium osutuda peale 2018. aasta MM-i  kohaks, mille külastajate arv jääb arvatavasti väga väikeseks. Kaliningradi kohalik klubi ei ole mänginud Venemaa parimates liigades viimase kahe aastakümne vältel ning nende kohalik Baltika Staadium mahutab vaid paartuhat kohalikku fänni.

Samas Kaliningradi areenal plaanitakse organiseerida ka kontserte ja muid üritusi. Peale spordi saab Oktjabõrski saar ja selle ümbrus kasu uutest elamurajoonidest ning parkidest.

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …