Teadaanne
kazaani-areena

Kazaani Areena – 2018. aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused

Kazaani Areena – 2018. aasta Jalgpalli Maailmameistrivõistlused

Mahutavus: 45,379

Valmis: Juuli 2013

Ehitamise maksuvus: $439.7m

Venemaa 2018 mängud: 

  • Prantsusmaa v Austraalia, 16 Juuni;
  • Iraan v Hispaania, 20 Juuni;
  • Poola v Kolumbia, 24 Juuni;
  • Lõuna Korea v Saksamaa, 27 Juuni;
  • Round 16, 30 Juuni;
  •  Veerand-finaal, 6 Juuli.

Ajalooline taust

Kasaan kujutab endast Venemaa „spordi pealinna“ ja Kazaani Areena on üks kõige muljetavaldavam, stiilsem, modernsem – ja kalleim – sportimise asutus, mis on rajatud viimaste aastate vältel. Kazaani Areena disainis Populus, kelle nimi seisab ka Wembley ja Emiratesi taga,  ning mis ehitati 2013. aasta Suve Universaadiks, kus peeti jalgpalli mänge ja muid kergejõustiku võistlusi. Uue ja kaasaegsema ehitisena kulub see 2018. aasta FIFA Jalgpalli Maailmameistrivõistluste ajaks äärmiselt hästi ära – omaette imestamapanev fakt on see, et see on kõige vanem staadium, mida turniilil kasutatakse.

Põhiline vaatamisväärsus

Need kes sissepääsu otsides ära kaovad, võivad otsida lihtsalt kõige parema kvaliteediga välis-ekraani, mille üle organiseerijad uhkust tunnevad – ning asub staadiumi küljel. See ekraan katab 4030 ruutmeetrit ning arvatavasti hakkab näitama mõlema mängiva riigi lippe nende mängude päevadel. Need, kes lennukitega linna mänge tulevad vaatama, saavad ilusa ülevaate staadiumi vesiroosi-teemalisest katusest.

Muid huvitavaid fakte? 

Mitte midagi erilist. FIFA Konföderatsiooni Karika mängud peeti seal edukalt maha ning Venemaa vs Iraani sõprusmängud möödusid ilma probleemiteta oktoobris. Juurdepääs võiks küll iseenesest tugevalt parem olla: staadium asub linna keskusest kirde suunas, metroo liinidest kaugel ning eelmise suve turniiri ajal vältisid isegi taksojuhid selle linnaosa läheduses töötamist.

Pärandus

Kazaani Rubin, Vene Preemium Liigast, kolis Kazaani Areenale kommunisti-aegsest Kesk Staadiumist, mis asus linna keskuses ning on siiani külastamist väärt. Nagu ka teiste staadiumitega, mida turniiril kasutatakse, on ka Kazaani Areenal piisavalt istumiskohti klubide mängudeks.  Kazaani viimasel kodu mängul CSKA Moskva vastu suudeti kohale meelitada 8422 fänni. Selleks, et Kazaani Areena rajamise maksumust tasa teendida – mis juhtumisi läks neile maksma kolm korda rohkem kui esialgselt plaanitud $155 miljonit – rõhutakse spordi kõrvalt ka kultuuri- ja kommertsürituste korraldamist. Ning kui Kazaani pikaajalised ambitsioonid vilja kannavad, siis võidakse seal kunagi isegi Olümpiavõistlusi korraldada.

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …