Teadaanne
UEFA-Euro-2016-jalgpall

Kellest saab UEFA Euro 2016 parim väravakütt

Kellest saab UEFA Euro 2016 parim väravakütt

Meistrivõistluste huvitavaks küljeks on alati parim väravakütt. Kas meie lemmikutest Thomas Müllerist või Christiano Ronaldost võib saada parim väravakütt? Või kas prantsuse mängijad toovad võidu koju?

Eelnevatel UEFA Euro meistrivõistlustel sai Fernando Torres ootamatult parima väravaküti tiitli. Ta lõi meistrivõistluste ajal 3 väravat ehk sama palju nagu Mario Gomez, Alan Dzagoev, Mario Mandzukic, Mario Balotelli ja Christiano Ronaldo.

Kui mitu mängijat lõid sama palju väravaid, otsustatakse võitja üle vaadeldes abistavate löökide arvu kuid kahjuks olid Torres ja Gomez ka selles kategoorias viigis. Seetõttu vaadeldi mängitud minutite arvu ning seeläbi valitigi võitjaks Torres.

UEFA 2016 meistrivõistluste ülevaade

Kvalifikatsioonivoorus oli parimaks mängijaks Robert Lewandowski, kes lõi 10 mängu jooksul 13 väravat. Poola mängis samas grupis Saksamaa, Iirimaa, Šotimaa, Gruusia ja Gibraltariga. Tänu sellele oli Lewandowski-sugusel staarmängijal võimalik lüüa mitmeid väravaid – 6 neist Gibraltari vastu mängides. Lisaks sellele demonstreeris Lewandowski Bayern München-ile oma oskuseid – lüües 9 minuti jooksul 5 väravat.

Rääkides sellel suvel toimuvatest UEFA Euro 2016 meistrivõistlustest, siis on kõige suurema potentsiaaliga kandidaadid Thomas Müller, Olivier Giroud ja Cristiano Ronaldo.

On teada-tuntud fakt, et Müller oskab mängida ja et Olivier Giround suudab väravaid lüüa. Ja Ronaldo pole mitte maailma parim mängija vaid pigem juba läbi aegade parim mängija. Kuigi ta pole alati mänginud rahvusmeeskonnas võib praegu olla aeg muutusteks.

Parimad jalgpalli mängijad

Mida teie arvate, kas näeme Cristiano Ronaldot, Thomas Müllerit, Olivier Giroudi või Robert Lewandowskit tipus? Või äkki suudavad meid kõiki hoopis Antoine Griezmann või Romelu Lukaku üllatada?

Tänu sellele, et meistrivõistlustel on nii palju häid mängijaid, võiks vabalt neist igaüks tiitli võtta. Ainus, keda eksperdid kandidaadina ei võta on Wayne Rooney kuid kas keegi oleks meist väga üllatunud kui ta ikkagi võidaks tiitli? Võib-olla jah kuid sel suvel on tipp tõepoolest ülerahvastatud.