Teadaanne
kuidas mõjutab õnn panustamist

Kuidas õnn mõjutab lühiajalist panustamist?

Kuidas õnn mõjutab lühiajalist panustamist?

Kas lühiajaline kasum on alati märk heast panustamisest?

Kas sina panustajana oled aru saanud kuidas õnn mõjutab lühiajalist panustamist? Kas viis järjestikust võitu on märk oskustest või õnnest? See artikkel seletab kuidas oma panustamistele tõenäosuse lisamine on heaks tavaks, sest järjestikused võidud pole alati märgiks heast panustamisest.

Suhe kihlveovahendaja ja panustaja vahel põhineb esimese võimalustel ja teise arvamusel mis puudutavad nende kalkulatsioonide täpsusi.

Enim kasutatud näide on tavaline kulli ja kirja viskamine. Võimalus et tuleb kas kull või kiri on võrdne ning seda märgitakse tõenäosusega 0.5 ja kui selle eelduse arvutame ümber kümnel põhinevatele võimalustele, siis aus hind kullile või kirjale oleks 2.0.

Loomulikult on kihlveovahendajal soov kasumit teenida ning ta tõstaks hinna kõrgemale kui 2.0 et kindlustada kihlveo pikaajaline edu. Kui mõlema poole hinnaks oleks 1.87 siis eeldatav tõenäosus oleks 0.535 mõlema võimaliku tulemuse poolt.

Marginaal – õpi panustamise marginaale arvutama siin – sellise lihtsa turu jaoks tuleneb kõikide eeldatavate tõenäosuste summast. Kui me vaatame eelpool toodud näidet, siis oleks marginaaliks 7% ehk 1.07.

Mida suurem on marginaal, seda lihtsam on kihlveovahendajal veenduda et hinnad ei mängi enam juhuse juures suurt rolli ning see loob vahendajale parima võimaliku võimaluse panustaja ees.

Seega, kihlveovahendajat kes järjekindlalt kasutab madalaid maginaale tuleks eelistada, sest seda suurem on tõenäosus et kasutatakse reaalseid tõenäosusi erinevalt kulli ja kirja viskamisest kus tulemused sõltuvad mitmetest erinevatest asjaoludest.

Kui tõenäoline on teha edukaid panuseid?

Kui madalate panustega vahendaja juures panustamine on esimeseks sammuks edu puhul siis see on kõige nähtavamaks märgiks sellest, et mitmed ennustused on läbinud väärtuse testi ning omavad potentsiaalselt tulusat saaki meie jaoks.

Siiski peaksid panustajad alati hoolikalt mõtlema, kui tõenäoline on taaskord võitmine kui nad on korduvalt juba võitnud ning seda peaks tegema tuginedes reaalsele tõenäosusele.

Kui me taaskord vaatame kunstlikku näidet kulli ja kirja viskamise kohta, kus me võime olla kindlad tõenäosuses, saame arvutada tõenäolisuse et konkreetsed järjestikused panustamised on kasumlikud.

Kümne sellise panustuse tulemuseks võivad olla kas kümme järjestikust kaotust või täismaja võitmine.

Kõige tõenäolisem on siiski see, et kümme panustamist sisaldavad nii võite kui kaotuseid kuid kõige tõenäolisem on võrdne arv võite ja kaotuseid. Simulaatorites või binominaalsetes kalkulaatorites saame sellise sündmuse tõenäosuseks 0.25.

Iga katse lõpptulemus on sõltuv eelmisest tulemusest ning kihlveokorraldaja kasutab marginaali et pakkuda ebasoodsaid hindasid igale viskele.

Kui näiteks iga tulemuse hinnaks oleks 1.87 – ehk 7% marginaal – siis sel juhul 5 edukat panust 10st tooks 9.35 ühikut kasumit, kui 1 üksuse tasandi panused oleks panustatud igale 10st panusest.

Kokkuvõttes, oleks tootluseks 0.65 ühikut kaotust kõigi 10 panuse peale.

Kuidas marginaal mõjutab sinu kasu

Võime kasutada seda lihtsat näidet, et illustreerida kihlveokorraldaja olulisust marginaalide seadmisel ning sellest tulenevast kasumist. Kui iga sündmuse hinnaks oleks 1.95, teeks see marginaaliks 2.5% võrreldes eelneva 7%-ga ja kuigi kaotus oleks saadud vaid viie võitja valimisest kümnest tehtud panusest. Sel juhul oleks kahjum langenud 0.65 ühikult 0.25 ühikule.

Et teenida kasumit sellistest madala väärtustega panustest on vaja 6 või enamat võitu. Taaskord kasutades simulaatoreid või online kalkulaatoreid on 6 võidu tõenäosuseks 10st katsest 0.21 ning tootlus 1.22 ühikut saadakse 1.87-st või 1.7st ühikust soodsamast hinnast – 1.95st.

Loomulikult 7 või enam võitu toodaksid positiivse kasu nendest 10st panusest ja tõenäosus, et tuleb 6 või enamat võitu on ligi 0.38.

Seega, kuna me võtsime sellise kunstliku näite, teame, et iga panuse hinnaks on selline hind, mis on madalaks väärtuseks panustajale. Ometi ei ole see võimatu, et 6 või enam panustust lõppevad võiduga ning teenitakse kasumit.

Pea arvestust, et eristada õnne oskustest

Reaalses elus panustamine hõlmab erinevaid hindu ning panuseid, kuid eduka lähenemise saladuseks on hindadest aru saamine kuid tasub meeles pidada, et need ei pruugi kajastada tegelikku tõenäosust mingi sündmuse juhtumiseks.

Seega, on arvestuse pidamine ligikaudsetest tõenäosustest, et su panus on edukas koos kihlveokorraldaja eeldatavate koefitsentidega heaks tavaks mida arendada.

Mitte ainult sina ei saa võrrelda kahte väärtust vaid see lubab ka suhteliselt lihtsa arvutustabeli põhjal aru saada, võrreldes kulli ja kirja viskamise põhimõtetega, kas tegu oli õnne või oskusega lühiajalise tootluse puhul.

Sageli mõtlevad teadlikud panustajad tõenäosuslikel põhimõtetel, mitte ainult enda tulemuste osas vaid ka kasumi ja kaotuse korral kui teha mitmeid järjestikuseid panuseid.

 

 

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …