Miks Bale-i Wales on Euro 2016 meistrivõistlustel mustaks hobuseks
Spordiennustus.com heidab pilgu sellele, miks Wales võib olla mustaks hobuseks 2016 Euroopa Meistrivõistlustel Prantsusmaal.
Chris Coleman-i mehed kvalifitseerusid oma esimeseks suureks turniiriks pärast 1958. aasta Maailmakarikat 2-0 võiduga Bosnia üle pühapäeva õhtuses mängus ning nüüd otsustasime välja tuua viis põhjust, miks Wales, kellel on eduks 66/1 võimalus, võib läheneval suvel Euroopat šokeerida.
Gareth Bale
On kohati imelik, et pealkirjade kirjutajad on pigem kirjutanud Bales-i kohta, ning mitte Wales-i. Real Madrid-i võidukäik on nii öelda “Kuldse Generatsiooni” talisman, puistates edu kõikjal, kuhu iganes ta ei läheks. Bale lõi kuus väravat kvalifikatsioonivoorus, sealhulgas Andorra ja Küprose vastu ning ka mängus Belgia vastu, kus Belgia purustati täielikult.
Tegu on ikkagi maailmaklassi mängijaga ning temasuguseid pole palju, isegi mitte Euroopa Meistrivõistlustel.
Tugev selgroog
Bale-i väravad on kogu selle erilisuse põhjuseks olnud kuid ülimalt tugeva sisemusega mängija Chris Coleman on kohe kindlasti ka sellele kaasa aidanud. Wayne Hennessey toob iga väravaga kaasa väärikuse ja autoriteedi ning 2016. aasta Euro Meistrivõistluste kvalifikatsioonivoorus näitas, miks temast oodati juba lapsena suuri tegusid.
Ashley Williams tasakaalustab meeskonda, korraldab selle tegevusi ning juhtimist kesk- ja poolkaitses. Joe Allen-i suutlikus hoida palli ning Aaron Ramsey energia võimaldavad Wales-il lubada Bales aladesse, kus suudetakse vastastele maksimaalselt kahju teha.
Kaitse
Wales-i edu tugineb suuresti Bales-i otsustuskindlas kaitses. Meeskond asus Bosnia mängu parima kaitsega Euro 2016 kvalifikatsioonivoorus, tehes järeleandmisi vaid kahes mängus kaheksast – esimest korda penaltis ja teist korda vaba löögis.
Bosnia avavärav oli Wales-i jaoks esimene kord, kui tehti järeleandmisi 574 mänguminuti jooksul. Sedavõrd tugev kaitsemehhanism muudab nende võitmise turniiris peaaegu võimatuks, kui just mängu ei tule penaltid või lisaaeg.
Kreeka ja Taani
2004. aasta Euroopa jalgpallis oli Kreeka võistkond tõenäoliselt kõige räägitum teema, kuna keegi ei osanud ennustada võitjat. Kui Maailmakarikas domineerisid traditsioonilised ülivõimed, siis on Euroopa Meistrivõistlused tuntud just sellepoolest, et võitjaks võivad osutuda ka väiksemad riigid. Taani kuulutati meistrik 1992. aastal ning Kreeka vaid 12 aastat hiljem.
Kuna puudub hirmufaktor nii sisutihedate analüüside ning väikeste riikidega, on just viimati nimetatud suutnud ennast hästi ette valmistada ning ootamatult löönud vastaseid allapoole vööd.
Uued kutid
Mitte miski ei ületa esimest korda, või vähemalt nii öeldakse ning Wales-il on võimalus oma entusiasmi ja värskusega lüüa vanu tegijaid. Kvalifikatsioonivoor on olnud sedavõrd pikk teekond, et võib tekkida kiusatus seda nautida ning mitte kõige pingsamalt mängida.
Wales sõidab Pransusmaale uskumusega, et neil on võimalus saada edukaks kuna omavad lisaväärtust olles alahinnatud meeskond peaaegu igas mängus, millest nad osa on võtnud.