Teadaanne
mordovia-areena-venemaa

Mordovia Areena – 2018 Jalgpalli MM

Mordovia Areena

Mahutavus: 44 442

Ehituse valmimise aeg:  2018 algus (arvatav)

Maksuvus: $300m

Asukoht: Saransk

Juurdepääs: kesklinnast saab areenale üsna kiiresti, kasutades ühistranspordi busse. Jala kõndides kujuneks teekond pea 3.5 km pikkuseks.

Ajalooline taust

Saransk on 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste üks kõige väiksemaid mängude korraldamise linnasid ning oli ka üllatav valik venelastele endile. Seda veel eriti sellepärast, et üsna Saranski juures asub suurem, jalgpalli armastav linn Krasnodar, kus seisab suur areena millele ei leita juba pikemat aega kasutust. Mordovia areena ehitamine algas 2010. aastal ja peaks oma eesmärki teenima piisavalt hästi, olles positsioneeritud raudteejaama ja hiljuti valminud lennujaama lähedusse, mis teeb Mordova areena külastamise ja kas sealt lahkumise väga lihtsaks.

Kas panustasid Venemaa 2018 MM mängudele?

mordovia-areena

Venemaa 2018 peetavad  mängud

Kuupäev Meeskonna #1 Meeskond #2 Voor Mängude algus
16. Juuni 2018 Peruu Taani A-alagrupp 18:00
19. Juuni 2018 Kolumbia Jaapan F-alagrupp 21:00
25. Juuni 2018 Iraan Portugal B-alagrupp 15:00
28. Juuni 2018 Panama Tuneesia C-alagrupp 21:00

 

Põhiline vaatamisväärus

Otseselt peale vaadates ei leidu Mordova Areena kõrval just palju vaatamisväärsuseid Saranskis. Areenale keskendudes võib välja tuua, et areena enda värvid on juba erakordselt silmapaistvad ja erksad ning kujutavad endas Mordovia regiooni kunsti ja käsitöö sügavaid juuri. Samuti on ta üpris fotogeeniline, kui teil on plaanis pilte teha.

Muud huvitavat?

Ehitused on Mordova Areenaga veninud palju rohkem kui võrrelda teda teiste MM-il osalevate areenade ja staadionite ehitusega. 2013-2015. aasta vahemikus peatati ehitused kauaks, seega Mordova Areena on jalgpalli MM-i üks pikemalt teistest mahajäänud areenasid ehituse poolest. Praegu on ehituse valmimise kuupäevaks määratud aprill, kus testitakse esimest mängu uuel areenal.

Pärandus

Peale 2018. aasta jalgpalli MM-i vähendatakse areena mahutavust 28 000 kohani ning areena saab uueks koduks kohalikule Mordovia Sarnskitele. Nemad on need, kes juhivad Uurali-Povolshe sektorit Venemaa kolmandas tasemes ning kellel on harjumus kolme põhilise taseme vahel liikuda. Viimasel mängul Sheljabinski vastu tuli neid kohale toetama umbes 1128 inimest, mis jätab õhku rippuma küsimuse Morodova Areena täituvuse kohta tulevikus. Areena kaubanduslikud hooned hakkavad kindlasti nägema palju ärilist külge ning areenal on plaanitud ka pidada teisi spordiala mänge peale jalgpalli.

mordovia-areena-jalgpall

Vaata ka

sankt-peterburi-staadion

Sankt Peterburgi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Sankt Peterburgi Staadion Mahutavus: 64 287 Valmimise aeg: April 2017 Maksuvus: $1.5 miljardit (arvatav) Asukoht: …