Teadaanne
nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion

Mahutavus: 44 899

Lõpetatud: detsember 2017

Hind: $290 millionit

Asukoht: Nišni Novgorod

Juurdepääs: Kesklinnast saab staadionini bussiga – kõndides kujuneb teekond umbes 7 km pikkuseks.

Ajalooline taust

Esimene mäng peeti sellel staadionil alles 2015. aasta märtsis. Ta asub Strelka lähedal, Nižni Novgorodi läänepoolses osas. Ka on Nižni staadion üks paljudest MM-il kasutatavatest staadionitest, mis on ehitatud mugavalt jõe kaldale – täpsemalt öeldes kahe jõe kaldale, Volga ja Oka jõgede ühinemise kohale. Viimased tööd staadioni ehitusega lõppesid just möödunud jõulude ajal.

Kas panustasid Venemaa 2018 MM mängudele?

nishni-novgorod-staadion

Kuupäev

Meeskonna #1 Meeskond #2

Voor

18. Juuni 2018 Rootsi Lõuna Korea F-alagrupp
21. Juuni 2018 Argentiina Horvaatia D-alagrupp
24. Juuni 2018 Inglismaa Panama G-alagrupp
27. Juuni 2018 Šveits Costa Rica E-alagrupp
1. Juuli 2018 D-alagrupi võitja C-alagrupi teine koht 1/8- finaal
6. Juuli 2018 49. Mängu võitja 50. Mängu võitja Veerandfinaal

Põhiline vaatamisväärsus

Staadioni disain on kindlasti üks kõige silmapaistvamatest kogu Venemaa 2018 MM-i staadionitest eriti oma peenemate sammaste poolest, mis toetavad staadioni pool-läbipaistvat fassaadi väljaspoolt Kuid muidugi peab mainima ka sealt avanevat vaadet üle 500. Aasta vanuse Nišni Novgorodi Kremlini, mis tegelikult ongi kogu staadioni puhul parim vaatamisväärsus.

Muud huvitavat?

Oktoobris oli nähtud suuri musti suitsupilvi ehituse kohal tiirutamas, kui staadionil tekkis põleng. Tulekahju paistis eemalt vaadates palju hullem kui see tegelikult oli ning hiljem kahjusid hinnates leiti, et tegelikku hävimist projektil peaagu ei olnudki.  Samuti ei osutanud see survet ehitamise valmimisele, sest hilinemisi ei tekkinud. Kui kogus see põlengu insident kõrvale jätta, oli Niši Novgorodi staadioni ehitamine sujunud ilma viperusteta.

Pärand

Olümpijetsid Nižni Novgorodi Staadionil (varem tuntud Volgana) hakkavad sellel staadionil oma mänge pidama. Samas loodetakse, et nende teise-alagruppi mängudega suudetakse kohale meelitada piisavalt inimesi, et staadionit täies ulatuses kasutada. Nende kaks viimast kodumängu – mis peeti lähedal asuvas Dsershinskis – suutis kohale tuua vaid 900 inimest. Muidugi võidakse Nižni Novgorodi Staadionil pidada ka muid mänge ja üritusi vastavalt vajadusele.

Vaata ka

sankt-peterburi-staadion

Sankt Peterburgi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Sankt Peterburgi Staadion Mahutavus: 64 287 Valmimise aeg: April 2017 Maksuvus: $1.5 miljardit (arvatav) Asukoht: …