Teadaanne
rostovi-areena-venemaa

Rostovi Areena – 2018 Jalgpalli MM

Rostovi Areena

Mahutavus: 45 145
Valmis: Detsember 2017
Maksuvus: $330m
Asukoht: Rostov Donni ääres
Juurdepääs: Linna keskusest pääseb Rostovi Areenani väga kergelt – linnaliini bussid liiguvad pidevalt. Jala minnes osutub teekonna pikkuseks umbes 5 km.

Ajalooline taust

Areena asutati Donni jõe kallastele ning nagu taolistel uuematel ehitistel ikka esines selle ehituse käigus paar apsakat, mis mõjutasid ehituste käiku. Ehitustega tehti lõpuks otsad lahti 2014. aasta lõpu poole ja plaanide kohaselt lõppesid ehitused 2017. aasta jõulude paiku. Siin peaks veel mainima, et algsete plaanide kohaselt oleks nad pidanud lõpetama seitse kuud enne 2017. aasta jõule.

Kas panustasid Venemaa 2018 MM mängudele?

rostovi-areena-jalgpall

Venemaa 2018. korraldatud mängud:

Kuupäev Meeskonna #1 Meeskond #2 Voor Mängude algus
17. Juuni 2018 Brasiilia Šveits E-alagrupp 21:00
20. Juuni 2018 Urugai Saudi Araabia A-alagrupp 18:00
23. Juuni 2018 Lõuna Korea Mehhiko F-alagrupp 18:00
26. Juuni 2018 Island Horvaatia D-alagrupp 21:00
2. Juuli 2018 G-alagrupi võitja H-alagrupi teine koht 1/8- finaal 21:00


Põhiline vaatamisväärsus

Kui vaadata pilte, siis Rostovi Areena üks parimaid vaatamisväärsusi saab kindlasti olema areenalt avanev vaade üle linna ning Donni jõe. Areenal on avatud suur katus, mis kohati sarnaneb Donni jõe käärudega – algne ehitusplaan sai inspiratsiooni just Donni jõe kujundusest.

Muud huvitavat?

Nagu ka paljude teiste staadionitega muudeti ka Rostovi Areena algsed ehitusplaanid tegelikust väiksemaks, võrreldes esialgselt planeeritud disainiga – need olid liiga massiivsed. Küll olid algsed plaanid selle eest huvitavad – pisarakujuline areena, mis kujutas endast ainulaadset nii jalgpalli kui ka muude ürituste pidamise kohta. Nendele plaanidele panid väga kiirelt punkti ehituse maksumuse välja arvutamine. Muidugi on ka praegune areena muljeltavaldavalt ilus ja unikaalne, aga võrreldes algsete ehitusplaanidega on ta täiesti teistsugune. Vaatamata püüdlustele finantsilisi piire tagasi tõmmata, läks praeguse Rostovi Areena ehitamine maksma ainult 15% vähem kui algselt plaanitud ehituse plaan.

Pärandus

FC Rostovid, eelnevalt tuntud kui “Vene Leicsterid” enne nende üllatavat nimemuutmmist kahe hooaja eest, kolivad end Rostovi Areenale sisse. Muidugi piiratakse kohtade arvu umbes 5000 ligidale sellel juhul. Staadionist saab põhiline osa uuest linnaosast, mida plaanitakse antud Donni rajooni rajada peale Venemaa MM-i – täpsemalt on planeeritud ehitada kaubanduskeskuseid, restorane ja äripindasi.

rostovi-areena

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …