Teadaanne
samara-areena

Samara Areena – 2018 Jalgpalli MM

Samara Areena

Mahutavus: 44 807

Valmimise aeg:  2018. aasta alguses

Maksuvus: $320m

Asukoht: Samara

Juurdepääs: areenale pääseb bussi ja trammiga – kõndides kujuneb teekond umbes 6 km pikkuseks.

Ajalooline taust

Kosmose Areena ehitustega tehti algust 2014. aastal ning ta projekt on olnud meedias vastuoluline nii kohalike seas kui ka ülemaailmselt. Areena on ehitatud saarele, mis asub väljaspool linna ning osutus seetõttu raske kriitika osaliseks. Ehitused ei möödunud ilma viperusteta ning koges ka omajagu edasilükkamist, kuid projekti lõpp-tulemus – mis on ligitõmbavalt roheka tooniga – on silmale selle eest ilus.

Kas panustasid Venemaa 2018 MM mängudele?

samara-areena-venemaa

Venemaa 2018 peetavad  mängud

Kuupäev Meeskonna #1 Meeskond #2 Voor Mängude algus
17. Juuni 2018 Costa Rica Serbia E-alagrupp 16:00
21. Juuni 2018 Taani Austraalia C-alagrupp 16:00
25. Juuni 2018 Urugai Venemaa A-alagrupp 18:00
28. Juuni 2018 Senegal Kolumbia H-alagrupp 18:00
2. Juuli 2018 B-alagrupi võitja A-alagrupi teine koht 1/8- finaal 18:00
7. Juuli 2018 59. Mängu võitja 60. Mängu võitja Veerandfinaal 18:00

Põhiline vaatamisväärsus

See peaks olema turniiri üks rohkem silmapaistvamaid ehitusi nii oma välimuse kui ka asukoha poolest. Samara tunneb oma ajaloo üle suurt uhkust, olles üks põhilise Nõukogude aegsetest kosmose programmi arendamise kohti. Samara Arena koos oma 65. meetrilise klaasist kupliga, mis öösiti on valgustatud, saab olema kindasti üks 2018. aasta MM-i lemmikuid pealtvaatajate seas. Peale areena on ka linn ise tegelikult väga ilus ning kindlasti külastamist väärt – energiline ja ilusa asukohaga, asudes Samara ja Volga jõgede ühinemise kohas.

Muud huvitavat?

Samara on vaidlemata üks hilinemiste poolest kurikuulsamatest staadioni projektidest. Hilinemised muutusid tavaliseks nähtuseks ning 2015. aasta keskpaigas olid ehituse kulud ületanud esialgset eelarvet ligikaudu 40 millioni euroga. See fakt loomulikult mängis rolli 2016. aastal toimunud ehitusfirma muutusega. Originaalses plaanis tehti mitu muudatust – mis hõlmas endas ka klaaskupli väiksemaks disainimist (algselt plaaniti 80m kõrgust) – et vähendada ehituse maksuvust ning algsest valmimise kuupäevast veel suuremat mahajäämise aega. 2016. aasta augustis toimus areena ehitusel ka veel põleng, mis õnneks ei tekitanud suurt kahju. Samara areena saab kindlasti valmis enne 2018. aasta jalgpalli MM-i, kuid areenat ümbritsevat maastikku ei ole veel jõutud sisse seada – arvatavasti hakkavad seal käima taksod ja bussid, mis saavad olema põhilised transpordi viisid.

Pärandus

Kohalik võistkond Krilia Sovetovid (kelle nimi muideks tõlgib ümber “Nõukogude tiibadeks”), arvatavasti kolivad Samara Areenale nende vanalt Metallurgi Staadionilt – mis on ka omamoodi huvitav staadion vaatamiseks, kui te julgete kahtlast naabruskonda külastada. Nad on olnud niinimetatud “jo-jo” faasis hiljuti, kuid on lootust, et nad saavad tagasi kõrgliigasse järgmisel hooajal. Krilia Sovetovid on vana jalgpalli klubi koos rikkaliku traditsioonilise taustaga, kuid sellegipoolest oleks neil vaja tohutut õnne, et täita kogu areena nende mängude ajaks. Samuti on tulevikus plaanitud kohalik areenat ümbritsev maastik täita ka elamurajoonidega ning muuta seda elavamaks.

samara-areena-ehitamine

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …