Teadaanne
sankt-peterburi-staadion

Sankt Peterburgi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Sankt Peterburgi Staadion

Mahutavus: 64 287

Valmimise aeg: April 2017

Maksuvus: $1.5 miljardit (arvatav)

Asukoht: Sankt Peterburg

Juurdepääs: Metroo ja bussiga kesklinnast – umbes 8 km jala.

Ajalooline taust

Krestovski staadionist pidi saama üks kõige säravamatest ning kaasaaegsematest spordi areenadest kogu maailmas. See väide võib ju veel täiesti tõeseks osutuda, aga kahjuks on Krestovksi Staadioni ehitust saatnud ebaõnnestumiste jada – ehituse hilinemised, äärmiselt suur maksuvus (eriti võrreldes teiste areenade ja staadionitega) ning mitmed muud kurikuulsad vastuolud, mis lõid Vladimir Putini kodulinna mõlgid selle uue ehitisega. Krestovski Staadioni ehitamiseks kulus umbkaudu kümme aastat ning tegelik ehitus lõppes umbes 8 aastat peale algselt prognoositud kuupäeva. Ilma selle staadionita oleks Venemaa 2018. aasta MM-i võõrustamine arvatavasti ära jäänud ning seetõttu hakati selle ehitamisele 2010. aastal rohkem keskenduma. Kui võtta arvesse selle staadioni arvatavat maksuvust, siis võib see osutuda terve maailma kõige kallimaks jalgpalli staadioniks.

Kas panustasid Venemaa 2018 MM mängudele?

krestovski-staadion

Venemaa 2018 peetavad  mängud

Kuupäev Meeskonna #1 Meeskond #2 Voor

Mängude algus 

15. Juuni 2018 Maroko Iraan A-alagrupp 18:00
19. Juuni 2018 Venemaa Egiptus F-alagrupp 21:00
22. Juuni 2018 Brasiilia Costa Rica B-alagrupp 15:00
26. Juuni 2018 Nigeeria Argentiina C-alagrupp 21:00
3. Juuli 2018 F-alagrupi võitja E-alagrupi teine koht 1/8- finaal 17:00
10. Juuli 2018 57. Mängu võitja 58. Mängu võitja Poolfinaal 21:00
14. Juuli 2018 61. Mängu võitja 62. Mängu kaotaja 3. Koha mäng 17:00

Põhiline vaatamisväärsus

Staadion on iseenesest ootamist väärt, kui arvata välja tema kogumaksumus. Staadioni peadpööritavalt ilusad alustoed on silmipimestavad ning nende tagant avaneb vaade üle Soome Lahe. Samuti on põnevust pakkuv ka staadioni disaini eksimatu sarnasus nii-nimetatud “kosmoselaevale”. Neile kes soovivad enne jalgpallimänge veel ringi vaadata ja muud põnevat otsida, soovitame me külastada staadioni juures parkides asuvaid lõbustusparke, või noh – üksikuid ameerika-mägede teid.

Muud huvitavat?

Siin on toimunud rohkem kui võib esialgu arvata. Viimase aasta vältel on siin leidnud ased rohkem äpardusi millele poel väga pööratud erilist tähelepanu – see tähendab jätkuvalt läbi laskvat katust (mida osad ametnikud ajasid ehitajate apluse kaela), ning muidugi staadioni talade vibreerimise tase, mida leiti olevat tervelt seitse korda suurem kui lubatud piir. Ka on mõnede sise-struktuuri viimistlemiseks kasutatud materjalide seas ka muret tekitanud formaldehüüdi ja ammoniaagi liigne sisaldus. Kui rääkida mängudel käimisest, siis Konföderatsioonide Karikavõistluste mängude ajal olid tuhanded pealtvaatajad sunnitud kõndima mitu kilomeetrit jala metroost staadionini, mis tähendas, et staadion hakkas rahvaga täituma alles poolajal. Need mured võivad paista pisut ebaolulistena, kui võrrelda seda sellega, millal Norra ajakiri Josimar väitis 2016 aastal – peale põhjalikku uurimist-  et vähemalt 110 Põhja-Korea rahvuslast on Krestovski staadioni juures töötanud ebainimlikes tingimustes.

Pärandus

Sankt Pererburi Zenit hakkab siin regulaarselt mängima – pärast mõnda valestarti kus me nägime neid pöördumas tagasi Petsovski Staadionile – ja me loodame, et Krestovski Staadion aitab Zenitil end läbi suruda Euroopa Liiga tasandile ning jääda sinna püsima. Vaatamata sellele millise tulemuse nad saavutavad, jätkavad nende fännid Zeniti jägimist sellegipoolest – hiljutisele mängule Tonso lähedal täitus areena 50000 pealtvaatajaga.

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …