Teadaanne
spartak-areena

Spartaki Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Spartaki Staadion

Mahutavus: 45,360

Valmis: September 2014

Maksuvus: $430m

Asukoht: Moskva

Juurdepääs: Moskva metroo.

Venemaa 2018 mängud:

  • Argentiina vs Island, 16. juuni,
  • Poola vs Senegal, 19. juuni;
  • Belgia vs. Tuneesia, 23. juuni;
  • Brasiilia vs Serbia, 27. juuni.

spartaki-staadium

Ajalooline taust

Otkrytiya Areena plaaniti algselt Spartak Moskva võistkonna koduks, kellel ei olnud enne seda tegelikult oma kodu staadionit – seda isegi siis kui nad olid ühed juhtivamatest Venemaa jalgpalli klubidest omal ajal. Sellepärast tehtigi algust sellee pikaajalise areena projektiga, mille ehitamine kogus kiirust 2000-ndate keskpaigas, ning esimest korda peeti seal mänge 2007. aasta juulis. Kuid seda tähistamist ei jätkunud kauaks, sest mitmed muudatused plaanides ja hilinemised ehituse edasi minemisega jätsid mulje nagu projekti valmimine ei sujuks. Sellegipoolest sai Spartaki klubi 2014. aastal seal endale lõpliku elukoha. Viimaks oli Vene rahvusmeeskonnal ürituste pidamiseks eraldi areena ning ka FIFA 2018 maailmameistrivõistluste jaoks uus staadion, mis osutub kindlasti külastajate seas populaarseks.

Põhiline vaatamisväärsus

Staadioni juures asub ka üks kõige populaarsemaid fotograafia võimalusi – Traakia gladiaatorist Spartakusest, mis paikneb staadioni ees ning seda ümbritsev maapind on silmatorkavalt kujundatud üsna sarnaselt Spartaki puna-valge kujundusega, mis kohati paistab nagu Vene lipu värvid. Kuid areena iseenesest on meeldiv ajaveetmise koht – see ehitati sihilikult jalgpalli klubile ning ja jätab sellise mulje kohapeal olles.
Istekohad asetsevad väljaku lähedal ning seetõttu on seal väga kiire tekkima meeldiv atmosfäär, nagu 15 000 Chiili fänni tõestasid Vene Konföderatsiooni Karikamängude ajal.

Muud huvitavat?

Jällegi ei paista siin välja midagi väga erilist mis 2018. jalgpalli MM-i ettevalmistusi puudutaks, kuigi staadioni ehitamine pidi valmima enne seda kui Venemaa MM-iks valimine avalikuks sai. Eelmisel suvel tõestas staadion ennast olema väga toreda ja elava ürituste toimumispaigana. Väikese kaebusena võib esile tuua küll, et staadionil on oma metroo peatus, mis on kergesti ligipääsetav ning asub ligikaudu poole tunni kaugusel kesklinnast. Seetõttu võib see osutuda metroo ülekoormus takistuseks neile kes tahavad peale mänge kiiresti välja pääseda, isegi kõige paremini kavandatud plaanidega.

Pärandus

Peale 2018. aasta jalgpalli MM-i jätkab Spartaki klubi siin mängimist ning ka Vene rahvusmeeskond võib siin tihti esile astuda. Muidugi on ka staadionil aset võtnud paljud suurejoonelised rokk-konsertid – trend, mis kahtlemata ka edasipidi jätkub. Samuti on ka sellesse linnaosasse planeeritud uued elamurajoonid, mida kahjuks jääb ümbritsema lage tühermaa.

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …