Teadaanne
Tagasi mängijale RTP

Tagasi Mängijale

Tagasi Mängijale

Kasiinod kasutavad tihti väljendit “Tagasi Mängijale” (“Return to Player või lühidalt RTP), et kirjeldada mängu teoreetilist väljamakse protsenti, näiteks kui palju maksab videoloto või mänguautomaat aja jooksul mängijale tagasi. Seda väljendatakse tavaliselt protsentides, näiteks 95%, mis tähendaks, et iga 100€ panuse korral, saab mängija 95€ rohkem tagasi kui esialgu sisse maksis.

RTP-st võib mõelda ka kui vastupidisest protsendist kasiino teenimisele. Kasiino lauda nagu näiteks Euroopa Ruletti on sisse ehitatud 2.7% maja võidu võimalus, seega RTP oleks sel juhul 1-2.7%=97,3%. Vähemalt teoorias tähendab suurem RTP seda, et mängija saab oma sissemakstud raha eest kauem mängida. Kuid mängijatel soovitatakse seda meeles pidada kuid ei tasuks ainult sellele faktile toetuda. Sellepärast, et tegelikult ei pruugi võiduvõimalus nii suur olla.

Numbrite taga

Eelkõige internetis postitavad kasiinod RTP protsente oma mänguautomaatide ja laudade kohta. Seda tehakse selleks, et veenda mängijaid aususes ning teha ennast paremaks teistest virtuaalsetest kasiinodest. Mängud, mille RTP näitajad on madalad, kutsutakse tavaliselt pitsitavateks ning neid, kus see näitaja on kõrge, hoopis lahtisteks või lihtsateks. Mänguautomaatides võib nende kahe kategooria vaheks olla 75 kuni 99 protsenti. Õnneks panevad seadused paika minimaalse tagasimakse suuruse, et mängijad oleksid kaitstud ebaõiglaste kasiinode eest, kes võivad mängijaid ära kasutada.

Siiski, on oluline meeles pidada väljatoodud RTP määra, sest olenemata sellest kui tõene või täpne see on, arvutatakse see välja väga pika perioodi jooksul. Tegelikud protsendid varieeruvad vähesel määral erinevatel kuudel kuid lühiajalisel mängimisel on tegelik RTP määr väga erinev väljatoodud määrast.

Võtke näiteks Blackjack, mida mängitakse üksi maja vastu. Maja määraks võib olla küll 1% kuid mängija ei oota, et võidab tagasi 99€ iga 100€ panusega. Ühe mängija jaoks võib olla 100€ panuse RTP null (kaotamiseks) või 200% (võitmiseks). Kui poolitused, duublid, kindlustused, lükked ning allaandmised on ka arvesse võetud, on veel rohkem võimalusi millest ükski pole 99%. Ainult sadade ja tuhandete mängude järel võib teoreetiline väljamakse protsent 99% olla saavutatav.

Sageduse Faktor

RTP võib ka muul moel eksitav olla. See tegelikult ei anna mingit aimdust, kui sagedalt võiks mängija oodata, et ta võidab. Nagu juba eelpool mainitud, siis Euroopa Ruleti RTP on 97.3%. See protsent kehtib igale panusele, mis on lauas tehtud. Kuid mängija, kes panustab ainult värvidele – punane või must, võidab palju sagedamini kui mängija, kes panustab vaid ühele numbrile. Tegelikult võib võidu nägemiseks minna numbrile panustajal kümneid ja kümneid mänge, et näha üldse mingisugust võitu.

See sageduse faktor kehtib ka mänguautomaatide kohta. 95% RTP määr, millel on madal väljamakse sagedus, võidab heal juhul kord iga 10 mängu jooksul. Sel ajal aga 95% RTP määraga automaadis mängija näeb võitu umbes korra iga 3-4 mängu jooksul. Vahe on selles, et suurte panustega mängud teevad väljamakseid iga natukese aja tagant kuid need on väiksemad, samal ajal väiksemate panustega mängijatele makstakse harva kuid suuri summasid välja. Sagedusel ei ole mingit mõju mängu RTP määral.

Üks meetod, mida kasiinod kasutavad oma RTP määra et mängijaid petta on võitude sagedus läbi järjestikuste jackpottide ehk peavõitude. Iga kord kui suur hulk raha võidetakse –  väga harv juhus – siis see annab väga suure tõuke keskmisele RTP määrale, mistõttu jääb mulje nagu mängud maksaksid mängijatele palju rohkem raha välja kui nad muidu teevad. Seega, kui kaalute, millist mängu mängida, siis RTP määra ei tohiks uskuda. Mängija peaks meeles pidama ka selliseid faktoreid nagu näiteks “Lenduvust” ja “Dispersiooni”.