Teadaanne
volgogradi-areena

Volgogradi Areena – 2018 Jalgpalli MM

Volgogradi Areena

Mahutavus: 45 568

Valmis: 2018 algus (eeldatav)

Maksuvus: $280 millionit

Asukoht: Volograd

Juurdepääs: Areenale pääseb kesklinnast suhteliselt kiiresti, kasutades linnaliini trolle ja busse. Jala kõndides osutub teekonna pikkuseks umbes 4 km. MM-i ajal on soovitav liikuda ajavaruga, et vältida pikalt liikluses ootamist.

Ajalooline taust

Vologradi Areena on täielikult uus staadion mis on just 2018. aasta MM-iks ehitatud, aga tema ehitamisega on juba kaasnenud mõned viperused. Enne praegust staadionit asus siin Keskuse Staadion, mis oli koduks Vologradi Rotoritele ja kus võideti 1995. aastal esimest korda UEFA karikamängud Manchester Unitedi vastu. Vanem klassikaline Nõukogude staadion ei sobinud 2018. aasta MM-iks ning seetõttu hakati uuemat versiooni ehitama 2015. aastal, alustades kogu staadioni maani maha lammutamisega ning võrreldes varasema ehitisega paistab ta väga teistmoodi välja – tema välidisain on mõeldud sarnanema punutud korviga.

Kas panustasid Venemaa 2018 MM mängudele?

Volgograd-areena

Venemaa 2018 peetavad  mängud

Kuupäev Meeskonna #1 Meeskond #2 Voor Mängude algus
18. Juuni 2018 Tuneesia Inglismaa A-alagrupp 18:00
22. Juuni 2018 Nigeeria Island F-alagrupp 21:00
25. Juuni 2018 Saudi Araabia Egiptus B-alagrupp 15:00
28. Juuni 2018 Jaapan Poola C-alagrupp 21:00

Põhiline vaatamisväärsus

Lõplik areena peaks välja kujunema kergema kujulise disainiga, mis omab õhulist tunnetust ja meeldiks külastajtele. See saab olema väärt külastamist ka neile, kes tahavad oma silmaga näha 1990-ndate Euroopa aegset kultuurišoki tekitajat.

Muud huvitavat?

Ehitamisega kaasnesid paar väiksemat probleemi, näiteks puhkes ehitusel tulekahju 2014. aasta juunis, mille põhjustajaks oli keevitamise õnnetus. Samuti pidid nad enne ehitamist maad kündma üles, et leida üles kõik võimalikud lõhkemata laskemoonad Salingraadi Võitluse ajast, mis võisid olla pinnasesse mattunud. Staadion paistab oma algsete valmimise plaanidega natuke maha jäänud olevat, kuid ollakse kindlad, et MM-i ajaks jõuavad nad kõigega valmis.

Pärandus

Siia jäävad mängima arvatavasti Rotorid, kuid nagu ka teiste staadionite ja areenadega tuntakse muret selle üle, kas nad on suutlikud staadionit rahvaga piisavalt täitma. Muidugi see aitaks, kui nad suudaks ronida välja Venemaa teise liiga viimaste seast, kuid praeguse seisuga oleks vajalik uus külastus United Manchesterilt, et terve staadion välja müüa. Peale MM-i plaanitakse kohtade arvu vähendada umbes 10 000 peale.

Volgograadi-areena

Vaata ka

sankt-peterburi-staadion

Sankt Peterburgi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Sankt Peterburgi Staadion Mahutavus: 64 287 Valmimise aeg: April 2017 Maksuvus: $1.5 miljardit (arvatav) Asukoht: …