Teadaanne
vormel-1-panustamise-strateegia

Vormel 1 panustamise strateegia

Vormel 1 panustamise strateegia

Faktorid, mida peaks kaaluma enne Vormel 1 panustamist

See Vormel 1 panustamise õpetus seletab, mida peaks kaaluma enne panustama hakkamist. Kasutades F1 panustamise strateegiaid, võite suurendada oma võimalusi kasumit teenida juba sel hooajal.

Stardiasetus

Juhtide asetus on erineva tähtsusega, olenevalt rajast, millest jutt käib. Monza ringrajal esiritta kvalifitseerujad on võitnud viimase 12 võistluse jooksul 83.3% kordadest, võrreldes Kanada GP-ga Montrealis, kus vaid 33% esireast alustanud juhte võitsid. Ringradadel, kus on raske mööda sõita, näiteks Monacos, peaksid panustajad kaaluma, kui hea koha võivad sõitjad kvalifikatsioonis saada, sest hea stardikoht on sel rajal tohutuks eeliseks. Võrreldes radadega, kus on lihtne mööda sõita – näiteks Montreal – on suurem võiduvõimalus nendel sõitjatel, kes ei alusta esireast. Stardipositsioonidest aru saamine on ülimalt tähtis Vormel 1 panustamisel ning seda tuleks kindlasti meeles pidada ja oluline on enne ajaloolise info mitte uurimist panuseid mitte teha.

Rehvid

Rehvide karakteristika ning see kuidas nad toimivad on märkimisväärne iga Vormel 1 panustamise strateegia juures. Siin on mõned asjad mida peaks kaaluma:

  • Kuidas raja karakteristika mõjutab rehve
  • Meeskonna rehvide strateegia kogu nädalavahetuse jooksul
  • Sõitjate sõidustiil
  • Kuna Pirelli pöördus tagasi spordi juurde rehvide tootjana ning tootis rehvid, mida pole võimalik ette aimata, et pakkuda rohkem põnevust ja möödasõitude võimalusi, on eriti oluline enne panustamist rehvide karakteristika.

Ilm

Vormel 1 panustajad peaksid enne panuste tegemist ilmateadet vaatama ning vastavalt sellele ja kvalifikatsiooniaegadele panustamise strateegiat muutma. Kui ilm on hea ning rada kuum, mõjutab ilm väga vähesel määral sõitu. Kuigi, kui temperatuur langeb ning hakkab sadama, võib see põhjustada hävitustööd. Tee uurimistööd ning kaalu järgnevat:

  • Juhi oskused halva ilmaga – algajad võivad siin ebaõnnestuda
  • Ajalooline ilmainfo
  • Praegune ilmateade

Raja karakteristika

Raja karakteristika ning selle sobivusest sõitja ning auto võimetega on esmatähtis, kui alustate Vormel 1 panustamisega. Iga rada on erinev ning seda tuleks võtta erinevalt, sest pakuvad uusi katsumusi. Võtame näiteks Bahrain GP; sellel Kesk-Ida rajal on erinevaid karakteristikaid, mis esitavad meeskondadele uusi ja hullemaid katsumusi kui teised rajad. See rada koosneb 4 pikast sirgest mis kõik lõpevad pidurdusstsooniga, pakkudes ideaalseid möödasõiduvõimalusi. Sellel rajal on veel arvukalt keskmise kiirusega kurve mis nõuavad head auto tasakaalustatust. Seega sobib see rada seadetele, mis koosneb nii sirgjoonelist kiirust kui ka haarduvust kurvides. Kuna sõitjatel on vaid 50% sõidust gaas põhjas (57% kvalifikatsioonisõitudes), siis see rada nõuab mootoritelt väiksemat pingutust kui teistes sõitudes. Kuigi täis gaas ei pruugi olla probleemiks, siis kõrge temperatuur ja vähene niiskus pakuvad aga suuri väljakutseid mootoritele, samal ajal kui kiirendus ning pidurdus võtavad piduritest kõike – head pidurid on siinkohal võtmeks. Kui ükskord olete aru saanud raja karakteristikast, peaksid panustajad vaatama harjutamise- ja kvalifikatsiooniaegu, et näha millised meeskonnad on oma auto paika saanud, ning millised ei ole. Siis kui F1 panustajad on mõõtnud raja diagnostikat ning on aru saanud kes on parimad meeskonnad, võite hakata kaaluma, kellele panustada.

Meeskonna strateegiad

Meeskonna strateegia on peamine F1-s ning panustajad peaksid selle mõjusid kindlasti arvestama. Meeskonnad alati mõtlevad välja uusi rehvi-, auto seadete- ja boksipeatuste taktikaid, et teistest ette saada. Kuid nad kasutavad ka meeskonna korraldusi selleks. Et vältida meeskonna korralduste mõjutusi panustele, peaksid panustajad alati hoolikalt vaatama juhtide ja konstruktorite võistluseid. Enne hooaja algust, tuleks selgeks teha, keys on number 1 juhid igas meeskonnas ning kes on number 2, et neid vältida – siis teate, et tema meeskonnakaaslast eelistatakse.

Reeglite muutused

Reeglitega kursis olek ja nendest arusaamine on esmajärguline eduka Vormel 1 panustamiseks. FIA muudab pidevalt reegleid, et hoida sport huvitavana. Need meeskonnad võivad mõndadele meeskondadele head olla kuid teistele halba teha ning sama kehtib ka panustamise juures, seega peaksid panustajad jälgima reeglite muutuseid enne hooaja algust ning F1 võistluse jooksul.

Teadmised on F1 panustamise juures võtmeteguriteks

Oluline on näha suuremat pilti kui panustate Vormel 1-s, õnnetus/halb boksipeatus või tehniline viga võivad teie mahuka uurimistöö pea peale keerata kuid õnneks vaid ühe võidusõidu. Et olla edukas, peaksid F1 panustajad arvestama viimase 5 aasta hooaja saavutustega. Kuna Vormel 1 on mõjutatav paljude tegurite poolt nagu näiteks ilm, raja karakteristika, sõidu strateegia, rehvide rõhk ja võistluse õnnetused, panustajate teadlikud otsused, mitte lihtsalt kõhutunde järgi pakkumine, peaksid kõik tõstma võiduprotsentide määra F1-s.

Vaata ka

nishni-novgorodi-staadion

Nižni Novgorodi Staadion – 2018 Jalgpalli MM

Nižni Novgorodi Staadion Mahutavus: 44 899 Lõpetatud: detsember 2017 Hind: $290 millionit Asukoht: Nišni Novgorod …